Možnost platby kartou Dodání 3-5 dnů Více jak 212 průvodců

!!! od 5.11. do 31.12.2020 sleva 20% na veškerý sortiment !!! Na stránce nákupní košík vyplňte slevový kód „MarcoPolo20“.
 

Cesta pryč

Jednoho tristního anglického podzimního dne učiní Nic, jako už mnohokrát předtím, rozhodnutí, které jí převrátí život naruby. Ale tentokrát kompletně. O pár měsíců později vyráží stopem do města Byron Bay v Austrálii a procestuje přitom křížem krážem Evropu a Asii.
To, co prožije cestou, ji bude provázet po celý život: v Polsku se vydá po stopách svého otce, jemuž se odcizila. Na silnici mezi Petrohradem a Moskvou zachrání z hořícího auta ženu na invalidním vozíku a pak nastoupí téměř jako jediná pasažérka do vlaku na Transsibiřské magistrále. V Kambodži přenocuje uprostřed džungle a v Malajsii ve strašidelném domě. Každý den znovu se dobrovolně vydává do úplně neznámých situací při stopování a při přenocování u cizích lidí přes couchsurfing. Vystavuje se absolutní samotě a potkává neznámé lidi, kteří nemají vůbec nic, a přesto jí tolik dávají.
Nic Jordan působivě a s humorem vypravuje o svém tuláckém životě na cestách, o velké síle náhody a o svém pozdním poznání: chce-li člověk skutečně porozumět cestě, musí se vrátit na místo, kde všechno začalo…

NIC JORDAN, narozená 1989, strávila první roky svého života se dvěma sourozenci a s rodiči, přistěhovanými z Polska, v malém sociálním bytě v Mnichově. V šestnácti letech byla vyloučena ze školy, protože prodávala marihuanu, aby si našetřila peníze na cestování. Od té doby střídala různá zaměstnání po celé Evropě – pracovala jako servírka, masérka, promotérka nebo pouliční muzikantka. V roce 2016 se rozhodla dojet stopem na druhý konec světa, z Londýna až do Austrálie, přes některá z nejchladnějších a nejizolovanějších míst na světě. Po krátkém intermezzu, kdy se vrátila do Německa, žije dnes Nic v australském Byron Bay, kde studuje ekologii a působí jako učitelka jógy.