Možnost platby kartou Dodání 3-5 dnů Více jak 212 průvodců

Tři kamarádi, jeden taxík, žádný plán...

Tři kamarádi dostali jednou večer v pubu naprosto šílený nápad: Paul, Johno a Leigh si poté koupili přes eBay starý kultovní londýnský taxík, pojmenovali ho Hannah a vyrazili na cestu kolem světa. Jejich neurčitý cíl představovala Austrálie, kam se vydali po co největších oklikách, protože přesně to by udělal každý taxikář dbalý své cti. Bez plánu a s minimálním rozpočtem ujeli 70 000 kilometrů po dálnicích, štěrkových cestách a silnicích, které nikdy žádný proslulý londýnský Black Cab jakživ nespatřil. Zažili přitom plno bizarních, dobrodružných a nebezpečných setkání. Trio je pro každou eskapádu, z níž hrůzou vstávají vlasy na hlavě, a Hannah se chová jako diva, kterou je třeba neustále obletovat a každou chvíli ji opravovat. S humorem, spoustou vodky, trochou štěstí a utahovacím klíčem dostáli tři kamarádi všem nárokům a na své expedici zlomili hned dva světové rekordy.

další titul z edice "cestovní příběhy"

Co se stane, když žena, která má čtyřicítku skoro za sebou, praští se starým životem, schrastí všechny úspory a vydá se sama na jedenáctiměsíční cestu kolem světa – s kufrem na kolečkách s nadváhou a spoustou přibalených pochybností?
Vnitřní organizátor napřed ztratí nervy a uklidní se teprve tehdy, až člověk dokáže přežít v jednom pokoji se třemi vypasenými pavouky a bez svého oblíbeného tělového mléka.
Od Kapského Města po Havaj, od Ria po Tokio: vzrušující cesta, jež vypráví o bílých žralocích, falešných doktorech ájurvédy, kuriózních příhodách, vrhání se do života a několika rande přes Tinder. A že někdy pod duhou dojde k hormonálnímu nedorozumění? Mávni nad tím rukou, otřepej se a jdi dál! V životě je tolik co objevovat.

Waltraud Hable (*1978)
je novinářkou ve Vídni. Řadu let pracovala pro ženské časopisy a pokoušela se prosadit jako korespondentka na Miami a v New York City (zní to trochu lépe než skutecnost). Je-li venku méně než 18 stupňů celsia, nezastihnete ji bez vyhřívací přikrývky.
Taková situace není únosná, a proto sní o tom, že se natrvalo vystěhuje do teplých krajin.
Moje rande se světem je její první kniha.