Možnost platby kartou Dodání 3-5 dnů Více jak 212 průvodců

Cesta pryč / Nic Jordan

8595133203432 / 
EAN: 8595133203432
Rozměry: 13.0 x 21.0 cm
Počet stran: 369
Měřítko: cestopis

Podrobnosti

Jednoho tristního anglického podzimního dne učiní Nic, jako už mnohokrát předtím, rozhodnutí, které jí převrátí život naruby. Ale tentokrát kompletně. O pár měsíců později vyráží stopem do města Byron Bay v Austrálii a procestuje přitom křížem krážem Evropu a Asii.
To, co prožije cestou, ji bude provázet po celý život: v Polsku se vydá po stopách svého otce, jemuž se odcizila. Na silnici mezi Petrohradem a Moskvou zachrání z hořícího auta ženu na invalidním vozíku a pak nastoupí téměř jako jediná pasažérka do vlaku na Transsibiřské magistrále. V Kambodži přenocuje uprostřed džungle a v Malajsii ve strašidelném domě. Každý den znovu se dobrovolně vydává do úplně neznámých situací při stopování a při přenocování u cizích lidí přes couchsurfing. Vystavuje se absolutní samotě a potkává neznámé lidi, kteří nemají vůbec nic, a přesto jí tolik dávají.
Nic Jordan působivě a s humorem vypravuje o svém tuláckém životě na cestách, o velké síle náhody a o svém pozdním poznání: chce-li člověk skutečně porozumět cestě, musí se vrátit na místo, kde všechno začalo…

NIC JORDAN, narozená 1989, strávila první roky svého života se dvěma sourozenci a s rodiči, přistěhovanými z Polska, v malém sociálním bytě v Mnichově. V šestnácti letech byla vyloučena ze školy, protože prodávala marihuanu, aby si našetřila peníze na cestování. Od té doby střídala různá zaměstnání po celé Evropě – pracovala jako servírka, masérka, promotérka nebo pouliční muzikantka. V roce 2016 se rozhodla dojet stopem na druhý konec světa, z Londýna až do Austrálie, přes některá z nejchladnějších a nejizolovanějších míst na světě. Po krátkém intermezzu, kdy se vrátila do Německa, žije dnes Nic v australském Byron Bay, kde studuje ekologii a působí jako učitelka jógy.